Капітальний ремонт стандартної однушки під ключ Палац Спорту

Капитальный ремонт стандартной однушки под ключ Дворец Спорта

Кожен власник квартири хоча б один раз стикається з необхідністю зробити капітальний ремонт. А вже покупці вторинного житла обов’язково знайомляться з цією справою. Капітальний ремонт квартир старого фонду – необхідність, яка диктується пристойним віком комунікацій і функціональних елементів. Іржаві труби, згнилі рами і дерев’яні підлоги, застаріла електропроводка потребують заміни. До того ж планування «сталінки» або «хрущовки» не відповідає сучасним стандартам зручного житла. Щоб така квартира стала комфортною, простого косметичного ремонту недостатньо. Тому виникає закономірні питання: як і з чого почати капітальний ремонт, які види робіт входять в його склад і як зробити його в максимально короткі терміни.

Які роботи включає в себе капітальний ремонт

До складу капітального ремонту входить заміна всіх видів комунікацій, функціональних елементів і обробки, які прийшли в непридатність або застарілих:

 • сантехніки;
 • системи водопостачання;
 • опалення;
 • електрики;
 • штукатурки на стінах і стелі;
 • стяжки, дерев’яних підлог;
 • обробки функціональних отворів (вікон, дверей).

Капітальний ремонт квартир включає в себе також знесення і зведення перегородок, розширення отворів.

Примітка: для перепланування квартири, яка передбачає демонтаж внутрішніх перегородок, потрібен дозвіл відповідних служб. Частковий або повний демонтаж несучих стін категорично заборонений.

Планування ремонту та створення проекту

З чого почати капітальний ремонт? Перший крок – складання проекту. На папері (або за допомогою комп’ютерної програми) малюють план квартири з розміщенням меблів і техніки. Це потрібно для визначення правильного розташування нової розводки електрокабеля, водопостачання. Особливо актуально це дію при ремонті з переплануванням квартири: перенесення унітазу, мийки або отвору тягне за собою зміну положення труб і розеток. На цьому етапі вибирають оздоблювальні матеріали, що відповідають обраному дизайну: колір, фактуру. А також обладнання: санфаянс (сантехнічні прилади), радіатори.

Крок другий – складання кошторису, в яку включають вартість:

 • матеріалів;
 • обладнання, що підлягає заміні;
 • доставки, підйому на поверх матеріалів і обладнання, вивезення сміття;
 • оплати роботи фахівців і робітників;
 • інструментів, необхідних для виконання робіт, які передбачається виконати самостійно.

Кому довірити складні роботи?

На останньому етапі планування ремонту визначають, які роботи краще довірити фахівцям, а що можна зробити самому. Відразу все складні види робіт, що входять до складу капремонту, такі як електромонтаж, сантехніка, кахель, натяжні стелі, навряд чи вийде зробити на належному рівні. Тому власнику квартири, що бажає заощадити і взяти хоча б частину робіт на себе, краще не ризикувати і вибрати ту частину ремонту, яка не вимагає професійних будівельних навичок: звільнення від старої обробки, винесення сміття, обклеювання або фарбування стін.

Зверніть увагу! При наймі майстрів-одинаків усіма організаційними роботами доведеться займатися самому, а терміни закінчення ремонту прогнозувати важче: завжди будуть накладки, коли один майстер трохи затримав здачу свого сегмента роботи, а наступний не може приступити, так як через тривале очікування вже працює над іншим замовленням.

Ідеальний варіант – наймання комплексної бригади для ремонту «під ключ». Таке рішення обійдеться дорожче, але в цьому випадку підрядник допомагає в складанні кошторису з урахуванням свого досвіду за обсягом робіт і витраті, бере на себе доставку матеріалів, винесення (вивезення) сміття. Зазвичай у таких бригад є свої постачальники і магазини, де вони купують матеріали оптом зі знижкою. Невелика економія на вартості матеріалів в цьому випадку злегка зменшить різницю у витратах на капітальний ремонт .

Плюс такого рішення – вартість ремонту в повному складі відома відразу з незначними коригуваннями на непередбачені витрати.

Вибір стратегії ремонту

Жити в квартирі, в якій йде ремонт, некомфортно. Демонтаж стін відбійником, свердління дрилем, пристрій штроб, заміс розчинів – все це супроводжується шумом і брудом. Тому постає питання, як легше перенести період ремонту. Існує 2 варіанти:

 1. Окремий почерговий ремонт кожної кімнати або частини квартири з проживанням на вільної від ремонту площі. Терміни закінчення робіт при такій стратегії, звичайно, будуть більше. А через дискомфорту, необхідності постійно перебувати серед хаосу, цей час може здаватися нескінченним.
 2. Роботи ведуться відразу у всій квартирі. В цьому випадку доведеться підшукати інше житло на час ремонту, а меблі та техніку компактно розмістити так, щоб звільнити доступ до всіх поверхонь. У порожній квартирі ремонт буде закінчено швидше, адже не буде губитися час на очікування, наприклад в процесі висихання оздоблювальних шарів – ці паузи можна використовувати для роботи в іншій кімнаті.

Важливо: перед початком ремонту в квартирі має бути попереджено сусідів, погодити з ними час гучних робіт. Тоді свято закінчення ремонту не отруять думки про зіпсовані відносини з сусідами.

Протягом всього часу робіт слід регулярно вивозити будівельне сміття. Складати його у дворі або в під’їзді заборонено з міркувань пожежної безпеки і порушення естетики і комфорту проживання інших мешканців будинку.

Порядок виконання робіт

Капітальний ремонт квартир включає в себе таку силу-силенну робіт, що недосвідченій людині важко визначитися, якого фахівця запрошувати на якому етапі. Варто трохи розібратися в цьому питанні, щоб уникнути псування матеріалів або косметичних дефектів через некомпетентного планування. Звичайно, при частковому або косметичному ремонті іноді доводиться поступитися правильної черговості. Але на те він і капітальний ремонт, щоб все було зроблено максимально красиво, без зайвих втрат. З чого ж почати?

Підготовка приміщення до ремонту починається з звільнення від меблів. Якщо немає можливості вивезти, то її компактно укладають і вкривають плівкою. Після цього приступають до наступних видів робіт, що входять до складу капітального ремонту:

 • Демонтаж перегородок, розширення отворів (якщо до складу проекту входить перепланування).
 • Зняття старої обробки зі стелі, стін (фарби, шпалер).
 • Демонтаж труб і радіаторів опалення.
 • Видалення стяжки або дерев’яних підлог (при необхідності).
 • Влаштування нового стяжки підлоги.
 • Монтаж вікон.

Якщо стіни з віконними прорізами потребують вирівнюванні або теплоізоляції (штукатуркою, гіпсокартоном), то вікна монтують без укосів і підвіконь, так як стіни стануть товщими від шару штукатурки або ГКЛ на профільному каркасі, і ширина цих елементів вікна стане недостатньою. Можна почати ремонт зі стін, щоб фахівцям по вікнах не довелося приходити двічі, і вони змонтували весь віконний блок за один прийом.

 • Монтаж перегородок з ГКЛ (при ремонті з переплануванням квартири).

Якщо в гіпсокартонних стінах буде проходити електричний кабель, його прокладають після установки профілів і до прикручування листів ГКЛ.

 • Повний монтаж кабелю і розведення в квартирі без установки вимикачів і підрозетників.
 • Монтаж труб опалення та водопостачання, батарей, комунікацій кліматичної техніки.
 • Установка радіаторів опалення.
 • Підготовка стель під обробку: грунтування, якщо передбачаються натяжні конструкції, або проведення всього комплексу робіт при підготовці до фарбування, за винятком власне забарвлення.
 • Вирівнювання стін, закладення стиків, штроб, шпаклювання, установка вимикачів і підрозетників врівень з фінішним шаром шпаклівки.
 • Фінішне вирівнювання статі.

По можливості під час капітального ремонту верхній шар стяжки з використанням самовирівнюється суміші робиться саме на цьому етапі, а не відразу після заливки чорновий стяжки. Такий порядок робіт допоможе уникнути пошкодження чистової поверхні.

 • Облаштування коробів для приховування комунікацій.
 • Пристрій натяжних стель або фарбування.
 • Монтаж покриття для підлоги: лінолеуму, ламінату.

Деякі вважають, що лінолеум слід стелити після обклеювання стін. Однак це неправильно: шпалери легко пошкодити при настилання підлоги, зачепивши краєм рулону за стіну. До того ж цей матеріал повинен «вилежатися» перед тим, як прикручувати плінтуса. Інакше існує ризик появи горбів і хвиль згодом.

 • Установка міжкімнатних дверей.
 • Останній етап – обклеювання шпалерами і установка плінтусів, дверних наличників.

Не забудьте про обробку балкона або лоджії – вона проводиться паралельно робіт в основній частині квартири.

Капітальний ремонт у ванній

З чого почати ремонт у ванній кімнаті? У санвузлі і на кухні роботи ведуться аналогічно вищезазначеному порядку. В обробці цих приміщень часто передбачений кахель, тому облицювання повинна бути закінчена до фарбування стель і обклеювання стін шпалерами – принцип від «брудних» робіт до «чистим» повинен дотримуватися неухильно. Інакше пил, що утворюється при роботі з плиткою, осяде на чистових поверхнях стелі і стін квартири, зіпсувавши всю картину.

А ось правило «зверху вниз», коли під час ремонту квартири спочатку проводяться роботи по обробці стелі, а потім – стін і підлоги, для ванної не застосовується. Облицювання плиткою починається з підлоги: його вирівнюють, покривають гідроізоляцією, а потім наклеюють плитку. Після статі переходять до робіт зі стінами, а потім монтують стелю.

Куточок по периметру навісного (натяжної) стелі виглядає набагато акуратніше, якщо він прикручений до вирівняним плиткою стін. У разі зворотній послідовності робіт стик верхнього краю плитки і полотна стелі доведеться декорувати куточком або молдингом, що не завжди бажано.

Почати установку сантехніки (унітаза, раковини, ванни) можна після затірки швів і повного висихання плиткового клею. Цей процес триває від 3 до 9 днів, в залежності від марки суміші і виробника.

Капітальний ремонт квартир закінчується роботами по збиранню вбудованих меблів і техніки. Останні штрихи – навішування картин, жалюзі, полиць. Цей заключний акорд зможе взяти на себе будь-який чоловік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ВИДИ РЕМОНТУ КВАРТИР

logo-footer
Косметичний ремонт
від 900 грн/м2

Косметичний ремонт – найкращий варіант, коли відсутня необхідність проведення капітальних ремонтно – відновлювальних робіт. Або ж просто немає бажання кардинально міняти інтер’єр, вкладаючи в цей процес масу сил, фінансових коштів і часу.

В косметичний ремонт входить:

 • Демонтаж старої обробки стін, стелі (шпалери, фарбування)
 • Відновлення (шліфування паркету, лакування) / заміна покриття підлоги (ламінат, ковролін, лінолеум)
 • заміна плінтуса
 • Ремонт, заміна, фарбування віконних і дверних блоків
 • Фарбування приладів опалення
 • Оздоблення стін і стель (шпалери або фарбування)
 • Прибирання і вивезення будівельного сміття
logo-footer
Капітальний ремонт
від 2500 грн/м2

Найпопулярніший тип обробки, основною особливістю даного типу обробки є глибина проведення підготовчих «чорнових» робіт: зведення або знесення стін і перегородок, заміна працю і опалювальної системи попередній термін виконання робіт від 2 місяців.

У капітальний ремонт входить:

 • Демонтаж старої обробки стін, стелі (шпалери, фарбування)
 • Демонтаж стін, перегородок
 • Демонтаж підлогових покриттів
 • Зведення нових стін і перегородок
 • Вирівнювання підлоги (стяжка)
 • Вирівнювання стін, стелі
 • Оздоблення стін, стелі (шпалери, фарбування, плитка)
 • Пристрій підлоги (ламінат, ковролін, лінолеум, плитка)
 • Повна або часткова заміна електричних мереж
 • Повна або часткова заміна системи водопостачання, каналізації
 • Прибирання і вивезення будівельного сміття
logo-footer
Євроремонт
від 2900 грн/м2

Наші майстри виконають роботи будь-якої складності, застосовуючи тільки кращі сучасні матеріали і інструменти. Якщо ви бажаєте отримати на виході перетворити приміщення, що відповідає європейським стандартам, євроремонт – ваш вибір.

В євроремонт входить:

 • Демонтаж існуючої обробки стін (при необхідності)
 • Демонтаж існуючих підлогових покриттів (при необхідності)
 • демонтаж перегородок
 • Зведення аркових прорізів, перегородок і ніш будь-якої форми
 • Пристрій систем водопостачання, каналізації та опалення
 • Монтаж вентиляційної системи та системи кондиціонування
 • Монтаж електричних мереж
 • Утеплення і звукоізоляція стін, стелі
 • Вирівнювання стін під рівень з обробкою (поклейка шпалер, фарбування, декоративна штукатурка, укладання плитки)
 • Монтаж багаторівневих стель будь-якої форми з комплексної обробкою
 • Монтаж натяжних стель
 • Пристрій підлогового покриття (лінолеум, ламінат, паркет, плитка, плінтус)
 • Установка сантехнічних та електроосвітлювальних приладів
 • Виготовлення та монтаж меблів
 • Прибирання і вивезення будівельного сміття
logo-footer
Елітний ремонт
від 3500 грн/м2

Тип обробки, в якому використовуються недешеві за вартістю матеріали і елементи інтер’єру, як правило придбані в спеціалізованих магазинах від зарубіжних брендів або вироблені під замовлення.

В елітний ремонт входить:

 • Виконання робіт по готовому дизайн-проекту 
 • Виконання робіт із залученням вузькопрофільних фахівців (роботи з мармуром, унікальною декоративною штукатуркою, візерункового паркету, художнього розпису стін, ін.) 
 • Демонтаж існуючої обробки стін (при необхідності) 
 • Демонтаж існуючих підлогових покриттів (при необхідності) 
 • демонтаж перегородок 
 • Зведення аркових прорізів, перегородок і ніш будь-якої форми 
 • Пристрій систем водопостачання, каналізації та опалення 
 • Монтаж вентиляційної системи та системи кондиціонування 
 • Монтаж електричних мереж 
 • Пристрій системи «розумний дім» 
 • Утеплення і звукоізоляція стін, стелі 
 • Вирівнювання стін під рівень з обробкою (поклейка шпалер, фарбування, декоративна штукатурка, укладання плитки) 
 • Монтаж багаторівневих стель будь-якої форми з комплексної обробкою 
 • Монтаж натяжних стель 
 • Пристрій підлогового покриття (лінолеум, ламінат, паркет, плитка, плінтус) 
 • Установка сантехнічних та електроосвітлювальних приладів 
 • Виготовлення та монтаж меблів 
 • Прибирання і вивезення будівельного сміття

Замовте

БЕЗКОШТОВНУ!

консультацію

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Терміни проведення робіт залежать від обсягу, але в середньому повноцінно можна відремонтувати однокімнатну квартиру за 1-2 місяці, двокімнатну – за 1,5-2,5 місяці, а трикімнатну – за 2-3 місяці.

Як довго триватиме ремонт, якщо площа квартири – 80 квадратних метрів?

В середньому капітальний ремонт такої площі займе від 70 до 80 днів.

Как долго будет длиться ремонт, если площадь квартиры – 80 квадратных метров?

В среднем капитальный ремонт такой площади займет от 70 до 80 дней.

«Citybuilder» без різниці буде вона відновлювати стару квартиру або робити обробку в новому приміщенні. Співробітники беруться за будь-які замовлення, не звертаючи увагу на рівень складності. Але відразу варто зазначити, що ремонт в новобудовах обходиться дешевше.

Так, можна узгодити всі деталі з консультантами і замовити якусь одну послугу, якщо це необхідно. Компанія постарається якомога швидше відправити висококваліфікованого працівника, який допоможе вирішити проблему.

«Citybuilder» закуповує тільки професійні сертифіковані будівельні та оздоблювальні матеріали, які відповідають усім стандартам, тільки у перевірених постачальників.

Як правило, це розводка електричних мереж, інтернет і телевізійні комунікації. Також можна віднести підключення і монтаж електричних приладів, розеток, освітлювальної техніки.

Все, що потрібно – це технічний план нерухомості до перепланування і план квартири після перепланування, який офіційно був узгоджений з одним з інженерів компанії «Citybuilder».

Звичайно, компанія «Citybuilder» займається цим і для зручності клієнтів самостійно закуповує і доставляє всі матеріали.

Точну ціну назвати не можна, оскільки бувають різні види ремонту і до кожного потрібен індивідуальний підхід, через що і кошторис буває різною. Точну цифру фахівці зможуть назвати лише тоді, коли вони оцінять масштаби робіт і вислухають всі побажання замовників.